Arama Yap :    
 
Kendi Kirli Pencerem
Denemelerim
Öykülerim
Şiirlerim
Güncel
Tiyatro
Sinema
Müzik
Röportaj
Fotoğraf
  Sinema      
Twilight: New Moon 30.11.2009
Vampir ve Kurt Adam mitosuna olan hayranlığım, önce Twilight'ı (Alacakaranlık), sonra devam filmi Twilight: New Moon'u (Alacakaranlık: Yeni Ay) izlememe yol açtı.

Orijinal yapım, yani serinin başlangıcı olan Alacakaranlık, Vampir ırkını biraz başkalaştırmış ancak konuya getirdiği bakış açısı sayesinde dikkatimi çekmişti. Ancak Twilight, izlediğim en iyi Vampir ve Kurt Adam hikayesinden çok uzaktaydı... Sonda söyleyeceğimi başta söylüyorum; Alacakaranlık: Yeni Ay, izlediğim en iyi Vampir ve Kurt Adam hikayesinden çok daha uzakta!


Öyküyü bir sonraki filme taşımak için köprü görevi görüyor Twilight: New Moon. Ancak bu köprünün kendine ait bir hikayesi yok. Çünkü hikayesi olması için bir yerde bitmesi gerekir. Halbuki yeni film böyle değil! Aksine, 2010'da vizyona girecek Twilight: Eclipse'in ilk yarısıymış izlenimi uyandırıyor.

Ara ara yükselen heyecan seviyesi, kısa süre sonra yine yerlerde seyretmeye başladığından, tadını tam alamadığınız bir içecek gibi belli belirsiz...

Maalesef film finalinde de pek merak uyandırmadığı için, serinin üçüncü halkasının önüne bile taş koyuyor. Eğer amacınız benim gibi Vampir ve Kurt Adam hikayesi izlemek ise, Twilight: New Moon kesinlikle iyi bir tercih değil. Hatta öyküye aşk hikayesi gözüyle bakanlar için bile Alacakaranlık serisinin yeni filmi yeterli gelmeyebilir. Eğer gözden çıkardığınız 2-2,5 saatiniz varsa, New Moon sinemalarda...
Bu yazıya yorum gönder
İsim:
E-Posta:
 
Sayfa Gösterimi: 519786 | Tüm Hakları Saklıdır. Evet Gerçekten.