Arama Yap :    
 
Kendi Kirli Pencerem
Denemelerim
Öykülerim
Şiirlerim
Güncel
Tiyatro
Sinema
Müzik
Röportaj
Fotoğraf
  Denemelerim      
Bnyyob3 2.1.2010
Yeni yılmış, 2010’muş, yazmış, kışmış değiştirmiyor bir şeyi… Hatta hayatın standart trafiği, başka bir deyişle, beynimizi meşgul ettiren yanılsamalar bile kafi gelmiyor; çünkü bazen iklim, kişiye özel oluyor.

Bazen terazide bir dengesizlik olduğunu, size karşı eşitsizlik yapıldığını, omuzlarınızın üzerindeki düşüncelerin ağır geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Belki yaşadıklarınızın sağlamasını yapmanın bile başlı başına mesele olduğu bir ana da denk gelebilirsiniz. Yaşamın ucuzladığı, değerlerin dönemsel olarak değiştiği bir sürece…

O an gitmek istediğiniz tek yerin çok uzağındasınızdır. Ne ara pencereden baksanız, zaman akmış, gölgeler toz olmuştur. İşte en sevdiğiniz an! Bedenler, sönmüş lambaların son sıcaklığı altında rüya görüyorken, siz gözlerinizi, odaklanabildiğiniz tek an olan ortalığın ıssızlığına açmışsınızdır… Düşünceler almış başını gider ve sessizliği bozan, kapıyı güzel güzel çalan, bir nebze huzurdur…

Sizi, gündüzleri yaşamın boğucu trafiğinden köşe bucak kaçırtan şahsınıza münhasır ikliminiz, neyseki gece kemerleri biraz gevşetir. Ancak inmeniz için kapıları asla açmaz. Bu bir süreçtir ve o yolculuk yapılacaktır.

Bu içinden çıkılmaz anaforun dibi asla tahmin edilemeyeceği gibi, nereden başlayıp nereye götürdüğü de tam bir muammadır. Sırf bunu düşünmek bile, ayrı bir ruhi bunalım sebebidir. Bu gönülsüz yolculuk ne zaman bitecek diye kendinizi heder edersiniz. Tıkılı kaldıkları sandıklardan taşan soru işaretlerini yanıtlamaktan kaçarken, bir bakmışsınız, kendinize bile yabancı kalmışsınız. Müjde! Artık bir derdiniz daha var… ''Zaman'' bir tedavi ismi olabilir mi?
Gönderilmiş yorumlar:
tayyarsal5.1.2010
zamana gelelim. ölçülebilen zamanların, sıkıldığın ve aslında yapmak istemediğin şeylerle doludur. bunun için para alırsın. yapmak istemediğin her şeyi yaparak harcadığın ömür sürenin takasıdır bu. ne kadar zararlı çıkacağın bir ticaret oysa. pekala ölçülemez zamanlar? işte aslında olay buradadır. zaman ölçülemezse çok çabuk geçer. haz aldığımız süreler hemen biter, yapmaktan keyif aldığımız her şey sanki jet hızıyla ilerlerken, oha ne oldu? hemen bitti ya. triplerine gireriz. AMA DÜŞÜNSENE, TÜM ZAMANLAR HEP ÖYLE OLSA? KASMAYA GEREK KALMASA? HAZ, ZEVK, ŞEHVET, İKSİRLER! BU DÜNYADA YAŞASAK YA?!
Bu yazıya yorum gönder
İsim:
E-Posta:
 
Sayfa Gösterimi: 551902 | Tüm Hakları Saklıdır. Evet Gerçekten.